Vyhledávání

Konference 2017 - Obnova a využívání radnic

KONFERENCE2017 RADNICE inzerat A6

Organizuje ProPamátky.

Kdy: 9.–10. listopadu
Kde: Stará radnice v Havlíčkově Brodě 

V roce 2017 se uskuteční desátý ročník konference PROPAMÁTKY, tentokrát na téma obnovy a využívání radnic.

Radnice dodnes patří mezi nejvýznamnější objekty našich měst a odráží v sobě rozvoj, proměnu, ale i ambice místních samospráv. Od historických radnic z období středověku až po budovy stavěné po roce 1850 v souvislosti se vznikem moderní obecní samosprávy. Některé z radnic dodnes slouží svému původnímu účelu a řada z nich také prošla v poslední době modernizací či přestavbou. Jiné radniční budovy byly v průběhu času úřadem opuštěny a jsou nově využívány. Některé na nové využití ale stále čekají. Jaké existují možnosti, jaké jsou konkrétní příklady z praxe a jaký architektonický a urbanistický význam dnes ve městech hrají radnice? Právě na tyto otázky by měla odpovědi přinést jubilejní konference PROPAMÁTKY. Setkání je v roce 2017 určeno všem zájemcům o dějiny, současnost, ale také budoucnost radničních budov a nabídne příležitost k výměně názorů a zkušeností při jejich obnově a využívání. Konference je určena pro architekty, urbanisty, zástupce obcí a krajů, pracovníky památkové péče, studenty a samozřejmě i pro širokou odbornou veřejnost.

Jubilejní 10. ročník mezioborové konference PROPAMÁTKY na téma obnovy a využívání radnic se uskuteční 9.–10. listopadu 2017 v nově opravených prostorách Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Konference se koná pod záštitou Ministerstva kultury a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod. Pořadatelem je Institut pro památky a kulturu.

Na konferenci zazní příspěvky předních odborníků na danou problematiku (Karel Kibic, Jan Pešta, Alena Krusová a další), současně bude prostor i pro výměnu zkušeností a názorů v diskuzním bloku konkrétních příkladů z praxe. Místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek představí také aktuálně dokončenou obnovu Staré radnice, ve které se celá konference PROPAMÁTKY uskuteční

Program konference a možnost on-line registrace naleznou zájemci na internetových stránkách:  konference.propamatky.cz.


Vytvořeno 13.9.2017 15:35:02 | přečteno 1941x | kveta.vitvarova