Historické putování

Vyhledávání

Udělení ocenění RNDr. Ivo Rubíkovi

Přebírání ocenění IR

Vážení členové Sdružení,

dovoluji si vás informovat, že v sobotu 5. září 2015 v Českém Krumlově, u příležitosti oslav památek - Národního zahájení Dnů evropského dědictví 2015,

za přítomnosti ministra kultury Daniela Hermana a dalších vzácných hostů, převzala paní M. Rubíková ocenění - ikona souboručestné uznání,

které udělilo Sdružení RNDr. Ivo Rubíkovi za činnost pro Sdružení in memoriam.


Udělení čestného uznání RNDr. Ivo Rubíkovi za činnost pro Sdružení

  • Libor Honzárek, stávající předseda Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska (Český Krumlov, 5.9.2015)

Jedna moudrá filosofická úvaha kladeo tázku „Komu patří a čí jsou vlastně památky“ a zároveň nám odpovídá:  „Památky patří těm, co je vytvořili a také těm, co přijdou po nás“. Jinými slovy, památky nejsou naše, nemáme právo si je přivlastňovat, lépe řečeno nemáme právo je ničit, poškozovat a už vůbec ne je odstraňovat.

Před několika lety jsem byl zástupci svého města určen, abych zastupoval město ve Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, a následně jsem se započal účastnit všech akcí pořádaných Sdružením. Okamžitě mne svým projevem, vystupováním a upřímným vztahem k památkám, ale i ke svému městu, zaujal kolega doktor Ivo Rubík. Dlouholetý starosta města Slaný a též i předseda Sdružení historických sídel. Doktor Rubík byl právě tou personou,  která se v úvodu citovanou úvahou řídila bezezbytku. S Ivo Rubíkem jsem se brzy spřátelil, stejně tak jako asi většina dalších kolegů ve Sdružení. Několikrát jsem jej i ve Slaném na radnici navštívil, a vždy jsem se přesvědčoval, že Ivo byl starostou, který by za své město dýchal doslova a do písmene.

Bohužel 25. 11. 2013 nás všechny, co jsme jej znali, zastihla nemilá zpráva , že doktor Ivo Rubík podlehl boji se zákeřnou nemocí.

Na letošním březnovém Sněmu Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska v Uherském Hradišti delegáti Sněmu rozhodli o udělení čestného uznání doktoru Ivo Rubíkovi in memoriam za jeho významnou činnost ve Sdružení historických sídel Čech,  Moravy a Slezska.

Čestné uznání převzala 5. 9. 2015 v Českém Krumlově manželka - Miroslava Rubíková.

 


8.9.2015 14:29:41 | přečteno 3106x | kveta.vitvarova
 

Navigace

Další aktivity

 

Sdružení historických sídel
Čech, Moravy a Slezska

Sekretariát:
Opletalova ulice 29
110 00 Praha 1

tel.: +420 224 237 558
tel./fax: +420 224 213 166
e-mail: info@shscms.cz
www.shscms.cz
www.ehd.cz
Další kontakty

Úřední hodiny:
Po - Čt: 8.00-16.00 hod.
Pá: 8.00-14.00 hod.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load