Vyhledávání

Konference Máme vybráno

banner MO 300 300 (1)

Konferenci MÁME VYBRÁNO pořádá Institut pro památky a kulturu. Účast na videokonferenci je zdarma, registrovat se můžete od 15. května na www.mamevybrano.cz.


Na těch pár dní po 25. květnu si raději nic neplánujte – o podvečerní zábavu se postará tým PROPAMÁTKY. Konference MÁME VYBRÁNO na téma Drobné památky přinese pět videorozhovorů se zajímavými osobnostmi a tři panelové diskuze. Začínáme vždy v 18 hodin.

Pondělí 25. května bude patřit Michaele Vlčkové, která se specializuje na duchovní krajinu. Připravujeme rozhovor o božských dotecích českého venkova, nejčastějších výtvarných schématech a zasvěceních. V úterý přesedláme na aktuální téma – se sochařem Petrem Váňou zamíříme v hovoru na Staroměstské náměstí, kde znovu vyrůstá mariánský sloup, likvidovaný rozbouřeným davem na konci roku 1918. Ve stopách minulosti budeme kráčet i ve středu – předseda pražské židovské obce František Bányai představí kameny zmizelých, celosvětový fenomén, který si našel místo i v ulicích českých měst. Ve čtvrtek vystoupí v rozhovoru Radek Tvrdík z MAS Lípa pro venkov. Budeme se ho ptát, jak fungují místní akční skupiny při opravě drobných památek. Nakonec v pátek nahlédneme na dědictví minulosti optikou okrašlovacích spolků, hostem bude David Šebesta, předseda Okrašlovacího spolku Budíček. Videorozhovory budeme vysílat vždy od 18 hodin na www.mamevybrano.cz.

Na rozhovory navážeme hned po víkendu v panelových diskuzích. V pondělí 3. června budou u webových kamer připraveni zástupci neziskových organizací, aby mimo jiné poradili, na koho se obrátit, pokud vás trápí zpustošený křížek nebo kaplička. V úterý se přihlásí ti, kteří mají za sebou úspěšnou veřejnou sbírku, podělí se s ostatními o svou zkušenost. Pozoruhodná diskuze se chystá také na středu – sezvali jsme přední české fundraisery, tedy lidi, kteří dokáží sehnat peníze na různé projekty, aby společně hledali nové cesty a možnosti, jak financovat drobné památky. Ti všichni budou odpovídat na vaše otázky.

IMG 1827 (1)
Vytvořeno 12.5.2020 7:57:09 - aktualizováno 12.5.2020 8:15:10 | přečteno 1826x | kveta.vitvarova