Vyhledávání

ing. arch. Iveta Ludvíková

ikona souboruPřednáška

Lze vůbec rozumně a účinně regulovat reklamu v historickém jádru města?

Ve Znojmě se nám to poměrně dobře daří již od roku 2007, a to pomocí „Pokynů pro stavební činnosti, označování budov, umísťování reklamních, informačních a propagačních zařízení a dalšího mobiliáře na území Městské památkové rezervace Znojmo“, které šly ruku v ruce s „Fondem revitalizace Městské památkové rezervace města Znojma“. Zjednodušeně řečeno: když po někom něco chci, měl bych mu za to i něco nabídnout a pak lze očekávat pozitivní výsledek.

 

Vystudovala fakultu architektury Vysokého učení technického v Brně. Během studia se specializovala na rekonstrukce a obnovu památek. Tomuto tématu se věnovala také ve své diplomové práci, která byla zaměřena na rehabilitaci premonstrátského kláštera v Louce.

Po ukončení studia pracovala v letech 1993 – 2002 v projekčním ateliéru STIS Znojmo.

Od roku 2002 do konce roku 2007 byla spolumajitelkou projekčního ateliéru STISPROJEKT Znojmo, který působil v oboru navrhování architektury obytných, občanských a průmyslových staveb a interiérové tvorby. Velkou měrou se ateliér podílel na rekonstrukcích a obnově domů v městské památkové rezervaci ve Znojmě.

Od roku 2008 zastává ve Znojmě pozici městské architektky. Za jejího působení získalo Znojmo prestižní ocenění Historické město roku 2010.


Vytvořeno 25.3.2017 15:29:19 | přečteno 1167x | kveta.vitvarova