Vyhledávání

TOP týden 2014 - Kutná Hora

Informační centrum Kutná Hora, Palackého náměstí 377, 284 01 Kutná Hora, tel. +420 327 512 378, +420 731 801 004, e-mail: infocentrum@kutnahora.cz;  www.kutnahora.cz

Otevřeno denně:

Duben – září: Pondělí – neděle 9:00 – 18:00
Říjen – březen:  Pondělí – pátek 9:00 – 17:00
Sobota – neděle 10:00 – 16:00

 

Akční tip pro Vás na rok 2014

 „Varhany vás provází“ aneb III. ročník Varhanního festivalu na konci léta ( 12. - 19. září 2014)

Kutnohorské katedrály a kostely se stanou svědky pátečních a sobotních monumentálních koncertů renomovaných varhaníků z Čech i ze zahraničí. Program festivalu najdete na www.guide.kh.cz  

Dva zářijové víkendy na Horách Kutných budou patřit varhanní hudbě.

Bonusem je možnost zakoupení vstupenky na všechny čtyři koncerty za zvýhodněnou cenu 444,- Kč.

12. a 13. září 2014
Navštivte historické skvosty Kutné Hory – města dvou katedrál

Nabídka je opravdu bohatá, takže jeden den nestačí J :

1. Katedrála sv. Barbory

2. Kaple Božího těla

3. Vlašský dvůr – bývalá mincovna a sídlo českých králů

4. Kostel sv. Jana Nepomuckého

5. Kamenná kašna

6. Morový sloup

4. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci

5. Kostel Všech Svatých s Kostnicí v Sedlci

14. září 2014

Kutná Hora nabízí i sport a relaxaci

Sportovně-rekreační areál KLIMEŠKA jistě uspokojí zájmy všech sportumilovných návštěvníků – moderní plovárna s tobogány a masážní lavicí, krytý plavecký bazén, hřiště na plážový volejbal či bobová dráha jistě přinesou příjemný aktivní odpočinek v zelené oáze města.

15. září 2014

Pojďme objevovat život našich předků

České muzeum stříbra láká návštěvníky nejen bohatými expozicemi ze života horníků i podnikatelské šlechty, ale seznámí vás i s cestou stříbra od stříbrné rudy po ražbu grošů. Nezapomenutelným zážitkem je i návštěva středověkého stříbrného dolu.

Další zajímavé expozice nabídne jistě i Kamenný dům nebo Tylův památník.

16. září 2014

Lze skloubit umění i odpočinek

Galerie Středočeského kraje v bývalé Jezuitské koleji se svými jedinečnými sbírkami přitahuje již několik let pozornost návštěvníků města svými výstavami i samotným prostorem, který je úchvatný. V letošním roce si nenechte ujít i nově zpřístupněnou odpočinkovou zónu – park s vodními prvky.

17. září 2014

Královská procházka vás jistě okouzlí

Malebné údolí říčky Vrchlice láká k procházkám. Nevšední pohledy na město, krásná příroda a cesta, po které dojdete až k Velkému rybníku, je lemována několika bývalými mlýny, zatáčí se v mnoha romantických meandrech a jsou zde viditelné i zbytky středověkých důlních děl.

18. září 2014

Vypravte se na Kačinu, ochutnejte kutnohorská vína, …

Nedaleký empírový zámek Kačina láká nyní své návštěvníky nejen zrekonstruovanými interiéry včetně divadla, knihovny či kaple, ale i krásně zrekonstruovaným parkem. V těsném sousedství jsou i nově vysázené vinice, které rozšířily vinice kutnohorské. I víno je jedním z fenoménů, které nesmíte minout na Horách Kutných.

19. září 2014

Zajímavá jsou i okolní města – navštivte je!

Okolní města mají určitě také co nabídnout.

Zkuste Čáslav, jejíž muzeum patří mezi nejstarší venkovská muzea v Čechách a kostel sv. Petra a Pavla láká vyhlídkovou věží.

Navštivte Kolín se známou synagogou, jednou z nejstarších a nejcennějších památek svého druhu v Čechách i starým židovským hřbitovem. Gotická katedrála sv. Bartoloměje je další dominantou, která stojí za shlédnutí.

Zajeďte si do Poděbrad – lázeňského města, které nabízí odpočinek v rozsáhlém parku s vodními prvky, nebo navštivte Polabské muzeum, jehož součástí je i památkově chráněný středověký špitál z r. 1444 a bývalý klášter z konce 19. století.

Nedaleko je Nymburk se známým středověkým opevněním, s jehož budováním se započalo už v roce 1280. Vlastivědné muzeum pak nabízí např. expozici Bohumila Hrabala. Vzácnou ukázkou gotické cihlové architektury je kostel sv. Jiljí vybudovaný v letech 1280 – 1380.

Třeba při cestě domů nezapomeňte na Beroun, který nabízí hradební opevnění s Plzeňskou a Pražskou branou i Muzeum Českého krasu, které sídlí v nejstarším měšťanském domě.

 


Vytvořeno 11.3.2014 12:40:51 | přečteno 3961x | kveta.vitvarova