Vyhledávání

TOP týden - Kadaň

24.8. - 30.8.2015

pondělí 24. srpna 2015 - Kadaň

Kadaň patří mezi nejstarší královská města v Čechách. Na královské město byla Kadaň povýšena před rokem 1261 Přemyslem Otakarem II. Velký rozkvět zažila díky přízni Karla IV. a v barokních časech. Dnes patří mezi nejzachovalejší a nejmalebnější města v ČR. Historické centrum je od r. 1978 městskou památkovou rezervací.

Hlavní turistické cíle: městská radnice, Morový sloup (sloup Nejsvětější trojice), kostel Povýšení sv. Kříže, Mikulovická brána, Katova ulička, městské opevnění, žatecký barbakán, Kadaňský hrad, kostel Stětí sv. Jana Křtitele, Alžbětinský klášter, křížová cesta k františkánskému klášteru, františkánský klášter s kostelem Čtrnácti. sv. Pomocníků, Nábřeží Maxipsa Fíka

úterý 25. srpna 2015 - Žatec

Královské město Žatec se nachází asi 75 km severozápadně od Prahy a patří mezi nejstarší města ve střední Evropě.

Hlavní turistické cíle: Chrám Chmele a Piva, Chmelařské muzeum, Žatecký pivovar, hrob nejstaršího pivaře, městská radnice a věž, sloup Nejsvětější Trojice, Kněžská brána aj.

středa 26. srpna 2015 - Karlovy Vary

Karlovy Vary leží v západní části České republiky na soutoku řek Teplé a Ohře, přibližně 120 km od Prahy. Patří mezi největší a nejznámější lázeňské město v ČR.

Hlavní turistické cíle:Sadová, Mlýnská, Tržní, Zámecká a Vřídelní kolonáda, Návštěvnické centrum Moser, Jan Becher muzeum, Rozhledna Diana, Jelení skok, Svatý Linhart, Goethova vyhlídka aj.

čtvrtek 27. srpna 2015 - Kadaň

Františkánský klášter (muzeum)

Národní kulturní památka františkánský klášter s kostelem Čtrnácti sv. Pomocníků s bohatou freskovou výzdobou. Pro návštěvníky zde městské muzeum připravilo tři prohlídkové okruhy.

Muzeum na hradě

Expozice o dějinách a stavebním vývoji hradu a královská herna s dámou, mlýnem a možností vyzkoušet si královskou korunovaci.

Galerie Josefa Lieslera

Po celý rok se zde konají pravidelně každý měsíc různé výstavy umělců (obrazy, fotografie, plastiky aj.)

Radniční věž

Výstup na ochoz radniční věže je možný v hlavní turistické sezoně.

Bašta

Interaktivní expozice Militaria o zbraních a vojenství v různých obdobích.

Půjčovna lodiček

Půjčovna lodiček a šlapadel pod kadaňským hradem – užijte si Kadaň z Ohře.

Replika Staroměstského orloje

Roku 1410 sestrojil Mikuláš z Kadaně v Praze unikátní Staroměstský orloj. Roku 2014 byla na jeho počest v Kadani slavnostně odhalena umělecká podoba původního orloje, novodobé dílo Karla Melouna (stroj je v měřítku 2:1 )

Turistické informační centrum Kadaň

TICK se nachází v náročně zrekonstruovaném „Egermannově domě“ ve Švermově ul. čp. 7 a nabízí zde rozsáhlé služby pro místní i turisty. K využití je například úschovna kol a zavazadel i půjčovna kol. Je zde také umístěna galerie Karla Havlíčka a výstavní prostory Městské památkové rezervace. 

pátek 28. srpna 2015 – Bečov nad Teplou

V západní části České republiky nedaleko světoznámých lázní Karlovy Vary se na pravém břehu řeky Teplá uprostřed romantické krajiny Slavkovského lesa nachází malebné městečko Bečov nad Teplou.

Hlavní turistické cíle:  gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Od roku 2002 je zde veřejnosti trvale prezentována unikátní románská ostatková schránka - relikviář sv. Maura. Druhá nejcennější zlatnická památka České republiky.

sobota 29. srpna 2015 - Kadaň

„CÍSAŘSKÝ DEN“ je tradiční historická městská slavnost, která se koná většinou poslední srpnový víkend v Kadani. Touto akcí si připomínáme významnou událost, kdy v roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. Za hlasitého vyzvánění přivítají občané města krále se svou družinou. Historickou část města ovládnou dobová řemesla, kejklíři, trhovci, stylová hudba i pouliční divadlo, šermíři i kouzelníci. Na své si  přijdou i milovníci rytířských turnajů a středověkých her.

neděle 30. srpna 2015 - Klášterec nad Ohří

Město Klášterec nad Ohří se nachází na levém břehu řeky Ohře, 36 km východně od světoznámých lázní Karlovy Vary, v místě, kde krásnou přírodní kulisu tvoří rozhraní Krušných a Doupovských hor.

Hlavní turistické cíle:dominantou města je zámek s muzeem českého porcelánu. Zámek obklopuje rozsáhlý park u řeky Ohře, který navazuje na lázeňský areál Kyselka. Dochovalo se také historické centrum s řadou měšťanských domů.


Vytvořeno 6.3.2015 11:26:30 | přečteno 2963x | kveta.vitvarova