Vyhledávání

Prachatice 2016

19. - 25. červen 2016

19.6.2016 – Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká byl původně založen jako strážný hrad v polovině 13. století českými králi a jako královský majetek byl dáván často do zástavy. V držení se zde vystřídalo několik šlechtických rodů. V návštěvní sezóně se zde pořádána řada kulturních a společenských akcí.

Další info: http://www.zamek-hluboka.eu/

Alšova jihočeská galerie je jediné muzeum umění v Jihočeském kraji, patřící k pěti největším institucím svého druhu v České republice. Funguje již od roku 1953, tedy více než 60 let, a ve svém názvu nese jméno slavného jihočeského rodáka, malíře Mikoláše Alše. Hlavním sídlem galerie je neogotická jízdárna zámku Hluboká nad Vltavou.

Další info: http://www.ajg.cz

20.6.2016 - Libín a okolí

V nadmořské výšce 1096 m.n.m se na vrcholu Libína, nejvyšší hoře Šumavského podhůří, nachází 27 m vysoká kamenná rozhledna válcového tvaru postavená roku 1883. Z rozhledny lze spatřit město Prachatice, velkou část Šumavy, Novohradské hory, Českobudějovickou pánev, horu Kleť, Písecko, Strakonicko a Brdskou vrchovinu. Za dobré viditelnosti je možné dohlédnout dokonce i na Alpy. Rozhledna je otevřena celoročně.

V bezprostřední blízkosti se nachází Lanový park nabízející 5 překážkových tras, adrenalinovou věž a dětský lanový park pro nejmenší návštěvníky uprostřed. To vše uprostřed nádherné přírody.

Další info: www.adrenalin-libin.cz

Nedaleko Libína se nachází malá obec Křišťanovice, která je ideálním výchozím místem na výlet ke zřícenině hradu Hus. Nejstarší písemná zmínka o hradu pochází z roku 1341, kdy byl založen k ochraně nově vznikajících osad v okolí Záblatí. V roce 1441 byl hrad pobořen a vypálen a stal se opuštěnou zříceninou. V blízkosti zříceniny se nachází nejvýše položený rybník v ČR s rašelinovým dnem, ve kterém je možné se v létě vykoupat.

21.6.2016 – Zámek Kratochvíle a Archeopark Na Jánu

Tento vodní zámek byl vybudován podle vzoru italských zahradních vil. Měl sloužit jako místo pro radost, pro odpočinek a pro konání velkolepých šlechtických zábav. Tento rožmberský renesanční zámek se nachází nedaleko města Netolice. Jeho součástí je hlavní budova tzv. Vila, překrásná renesanční zahrada s vodním příkopem a Kostel Narození Panny Marie.

Více informací na: www.zamek-kratochvile.cz 

První jihočeská archeologická památka, prezentovaná moderní formou přímé rekonstrukce, která je zaměřena především na málo známé období raného středověku českých dějin. Archeopark se nachází na akropoly starého přemyslovského hradu Netolice, která byla jedním z hlavních center knížecí přemyslovské správy jižních Čech od 10. do poloviny 13. století. 

Více informací na: www.archeopark-netolice.cz

22.6.2016 – Lipno

- stezka korunami stromů Lipno: První stezka korunami stromů v české republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera. Stezka je zakončena 40 metrovou vyhlídkovou věží, která je opravdovým vrcholem stezky.

- Olympijský park: Na Lipně v srpnu 2016 vyroste velkolepý olympijský park Rio – Lipno 2016, který nabídne desítky sportovišť, živé koncerty, laserovou show či setkání s některými našimi olympioniky.

Různá sportoviště budou rozmístěna ve vybraných obcích Lipenska, samotné srdce olympijského parku se bude nacházet v Lipně nad Vltavou jen pár kroků od Turistického centra Lipenska.

Oblast Lipenska využije Český olympijský výbor k propagaci sportu a aktivního životního stylu. Stejně jako během her v Soči chystá i na příští rok v létě olympijský park, kde si lidé budou moci vyzkoušet různé sportovní disciplíny a fandit při tom českým reprezentantům v bojích o medaile.

23.6.2016 – Hrad Helfenburk + Vodňany + Lomec

Romantická zřícenina gotického hradu založeného v první polovině 14. století Rožmberky nedaleko obce Bavorov. Svou rozlohou 1,27 ha patří mezi největší zříceniny v České republice. 

Více informací na: http://www.helfenburk.estranky.cz/

Město Vodňany vzniklo jako osada u zlatonosných rýžovišť na rozhraní 12. a 13. století. Vodňany se mohou pochlubit zachovaným kolonizačním půdorysem s rozlehlým čtvercovým náměstím, středověkými městskými hradbami, obrannými baštami a vodním příkopem. Dominantou historického středu města se zachovanými měšťanskými domy, starým mostem s barokní sochou sv. Jana Nepomuckého, památníkem Petra Chelčického, sochou Jana Žižky a alegorií Svobody od předního českého sochaře Josefa Kvasničky, je kostel Narození Panny Marie.

Více informací na: www.vodnany.cz

Krásné a vzácné jihočeské mariánské poutní místo, ukryté uprostřed lesů. Tím nejvzácnějším, co Lomeček ukrývá, ale také nabízí je poutní svatyně s milostnou soškou Panny Marie.  Poutní areál  doplňuje venkovní oltář, Meditační zahrada Panny Marie, křížová cesta a nedaleký hřbitov.

Více informací na: www.lomec.cz

24.-25.6.2016– Slavnosti solné Zlaté stezky –

Ve dnech 24. – 25. června 2016 se v malebném městě v Šumavském podhůří uskuteční již XXVI. ročník Slavností solné Zlaté stezky.

Dvoudenní městské slavnosti v duchu renesance připomínají význam středověké obchodní stezky pro město. Centrum města se stane historickým tržištěm a ožije průvody v kostýmech, produkcemi šermířů, kejklířů, divadlem, vystoupeními hudebních skupin a zahraničních souborů z partnerských měst.

Hlavními hosty letošního ročníku jsou No Name, Argema a Jeleni.

Další info:www.kisprachatice.cz nebo www.prachatice.eu


Vytvořeno 2.12.2015 8:55:55 | přečteno 3689x | kveta.vitvarova