Historické putování

Vyhledávání

Třeboň 2016

13. - 20. srpna 2016


MYSLIVECKÁ TREBOŇ

13. srpen 10.00 -  17 hod.

Masarykovo náměstí

10.00  slavnostní zahájení

10.15 – 11.00 středověké sokolnictví, Daniel Pražák/ myslivecké zvyky, tradice a mluva, Oldřich Tripes/ lovecké signály při společných lovech, Jihočeští trubači/ prezentace oceněných Regionálních potravin

11.00 – 12.00 představení plemen loveckých psů, Jan Kubeš

12.00 – 12.45 Jihočeští trubači, koncert souboru lesních rohů

12.45 – 14.00 středověké sokolnictví, Daniel Pražák/ ukázky vábení zvěře, hlasů ptáků a savců, Pavel Kumžák/ nožířství, Josef Pajl/ představení ženského mysliveckého klubu/ prezentace oceněných Regionálních potravin

14.00 – 14.30 Jagdhornbläser Wolfstein, myslivečtí trubači z Bavorska

14.30-15.00 ukázky vábení zvěře a hlasů ptáků a savců, Pavel Kumžák

15.00 – 15.30 Jagdhornbläser Wolfstein, myslivečtí trubači z Bavorska

15.45 – 17.00 Třeboňská dvanáctka, koncert jihočeské dechovky

Celý den řemeslný trh, prodej mysliveckých potřeb, obrazů, řezeb a doplňků, speciality zvěřinové kuchyně, prezentace a ochutnávky oceněných Regionálních potravin, myslivecká a lesnická pedagogika pro děti na nádvoří divadla J. K. Tyla.

Zámecký park

11.30, 13.30, 15.30 historické sokolnictví /ukázky/ Daniel Pražák

TŘEBOŇSKÝ RYNEK - III. ročník hudební přehlídky, Masarykovo náměstí

14. srpen Roman Tomeš band /pop-rock/Praha/

Brigita Cmuntová, Štěpán Klouček /folk/Praha/

15. srpen Brigita Cmuntová, Štěpán Klouček /folk/Praha/

Roman Tomeš band /pop-rock/Praha/

17. srpen Pestrý pes /klezmer-world/Praha/

Spolektiv /folk/jižní Čechy/

18. srpen Pestrý pes /klezmer-world/Praha/

Milan Matoušek /folk/Praha/

19. srpen   Hluboké nedorozumění /folk/Praha/

MARiAN Band /bob dylan acoustic revival/Praha/

začátky koncertů 18.00 a 19.30 hod., vstupné dobrovolné

RYBÁŘSKÁ TŘEBOŇ

20. srpen

Masarykovo náměstí

10.00-10.15 slavnostní zahájení,

veslařští olympionici Jan Jindra a Václav Vochoska

10.15-10.45 jak se pletou sítě – studenti SŠRV J. Krčína

10.45-11.15 třeboňští judisté a olympionik Jiří Sosna

11.15-11.30 kulinář Petr Stupka, Třeboňští kapři do kuchyně patří

11.30-11.45 Footbag & Freestyle fotbal, show sedminásobného mistra světa Honzy Webera

11.45-12.00 cyklistické kuriozity Martina Zehnala a olympionik-cyklista Jaroslav Bílek

12.00-12.15 Kateřina Švagrová, čtyřnásobná mistryně ČR v muškaření

12.30-13.30 Kredencz, rocková kapela

13.45-14.00 jak se pletou sítě – studenti SŠRV J. Krčína

14.00-14.15 Footbag & Freestyle fotbal, show sedminásobného mistra světa Honzy Webera

14.30-14.45 kulinář Petr Stupka, Třeboňští kapři do kuchyně patří

14.45-15.00 cyklistické kuriozity Martina Zehnala, Jarda Pouzar, stříbrný na ZOH 1976 

15.00-15.15 Kateřina Švagrová, čtyřnásobná mistryně ČR v muškaření

vyhlášení vítězů dětských rybářských závodů

15.00-15.15 Kde vaří nejlepší rybí polévku – vyhlášení výsledků ankety 

15.30-17.00 PACIFIK, trampská a folková skupina 

Kino

11.00 a 14.00 hodin

Neklidnou hladinou, film o zlaté olympijské čtyřce z Třeboně

Nádvoří Besedy

11.30-12.00 Třeboňská letní setkávání, koncert absolventů kurzu

Rybník Hrádeček

9.00-11.00 dětské rybářské závody, přihlášky v TIC Třeboň

Foyer a nádvoří Divadla J. K. Tyla

20. srpna

12.15-13.00 Footbag & Freestyle, workshop sedminásobného mistra světa Honzy Webera 

13.30-14.00 workshop s Kateřinou Švagrovou, čtyřnásobná mistryně ČR v muškaření 

19. - 21. srpna

10.00-17.00 Třeboňští veslaři –výstava, originální třeboňská čtyřka z roku 1952

Mořské obludy, výstava fotografií Kateřiny Švagrové

Rybník Svět

20. - 21. srpna

Třeboňská regata s mezinárodní účastí, veslařské závody 

Sádky Rybářství Třeboň a.s.

20. - 21. srpna

9.00-17.00 Den otevřených dveří, ukázky rybářské techniky

prodej živých ryb, výrobků z ryb a řízků třeboňských baštýřek

Vstup zdarma 

JAZZ WORLD PHOTO 2016

výstava nejúspěšnějších snímků světových fotografů

11. - 30. srpen 10.00-20.00 Dům Štěpánka Netolického

ADOLF BORN

Výstava grafik A. Borna

  1. – 31. srpen 10.00-20.00 Dům Štěpánka Netolického


30.11.2015 10:57:35 - aktualizováno 15.7.2016 14:13:10 | přečteno 855x | kveta.vitvarova
 

Navigace

Putování po historických městech

 

Sdružení historických sídel
Čech, Moravy a Slezska

Sekretariát:
Opletalova ulice 29
110 00 Praha 1

tel.: +420 224 237 558
tel./fax: +420 224 213 166
e-mail: info@shscms.cz
www.shscms.cz
www.ehd.cz
Další kontakty

Úřední hodiny:
Po - Čt: 8.00-16.00 hod.
Pá: 8.00-14.00 hod.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load