Historické putování

Vyhledávání

Kutná Hora 2017

TOP týden 11. - 17. 10. 2017

Zavítejte do Kutné Hory za ojedinělým zážitkem – zúčastněte se vyzdvižení zvonu na věž kostela sv. Jakuba historickou technikou. Zveme Vás samozřejmě na návštěvu Kutné Hory po celý rok, kdy se koná řada prestižních kulturních akcí a festivalů, podívejte se na naše webové stránky www.kutnahora.cz . Pokud ovšem chcete být svědky této ojedinělé a unikátní akce, nezapomeňte přijet v říjnu!

11. října 2017
Seznamte se s naším historickým městem

Dopoledne navštivte České muzeum stříbra, které nabízí návštěvníkům nejen bohatou expozici ze života horníků a podnikatelské šlechty, ale seznámí vás i s cestou stříbra od stříbrné rudy po ražbu grošů. Právě zásoby stříbra a světoznámé stříbrné groše proslavily Kutnou Horu po celé Evropě. Nezapomenutelným zážitkem pro každého bude zajisté i návštěva středověkého stříbrného dolu. Zastavte se ve Vlašském dvoře, bývalé královské mincovny, a poté si odpočiňte na terasách parku svažujících se až k říčce Vrchlici.

12. října 2017

Obdivujte barvy podzimu na Rovinách

Vydejte se podél toku Vrchlice, kde budete mít možnost obdivovat nejen neobvyklé pohledy na památky a panorama Kutné Hory, ale i nádherné podzimní barvy jinak zeleného pásu Rovin, který přímo vybízí k procházkám. Zastavte se před reliéfem Jaroslava Vrchlického, který svůj pseudonym odvodil právě od této říčky. Za příznivého počasí můžete dojít až k Velkému rybníku a cestou obdivovat krásnou přírodu i úžasnou kaskádu mlýnů, které kdysi na Vrchlici pracovaly.

13. října 2017

Křivolaké uličky v centru mají své kouzlo

Úzké romantické uličky, podloubí, zajímavá zákoutí i monumentální památky - co tato místa všechno zažila… Pojďte se toulat a objevovat příběhy dávných časů, možná potkáte Rozinu Ruthardovou nebo Mikuláše Dačického z Heslova. Pokud ne, zajděte alespoň do jeho rodného domu, kde můžete nyní navštívit multimediální expozici věnovanou historii Hor Kutných a památkám zapsaným na Listinu UNESCO. Nezapomeňte cestou zavítat do některé z příjemných hospůdek na chutnou krmi a řízný mok.

14. října 2017

Přišel den D – pojďme se podílet na vyzdvižení zvonu na věž

V minulých dobách bylo vyzdvižení zvonu vždy spojeno se slavností celého města. Principem vyzdvižení zvonu do věže je použití protizávaží a jednoduchých kladek, kdy pomocí ručních historických vrátků a jeřábů, které budou vyrobeny „na míru“ pro svatojakubskou věž, bude zvon vyzdvižen k opuštěné zvonové stolici. O víkendu můžete spolupracovat s mnoha dobrovolníky, kteří se nejenom budou zajímat o technický unikát, ale současně pomohou dopravit na věž tzv. „balast“ buď jako jednotlivci nebo vytvořením živého řetězu. Jedná se o téměř světový unikát, který představí i jednotlivá řemesla, bez nichž se tehdejší stavitelé neobešli.

15. října 2017

Typické panorama Kutné Hory – vydejme se tam

Každý jistě zná kutnohorské panorama s chrámem sv. Barbory a Jezuitskou kolejí, proto byste neměli tuto část města minout. Po prohlídce chrámu pokračujte do zahrad nad Jezuitskou kolejí, navštivte některou ze zajímavých výstav v Galerii Středočeského kraje a zajděte do příjemné kavárničky na malé občerstvení. Pokud přijdete s dětmi, určitě navštivte vizuální herny, děti budou určitě nadšeny.

16. října 2017

Sedlec – tajemné místo Kutné Hory

V pondělí, kdy je většina památek uzavřena, navštívte Sedlec – část Kutné Hory, kde se nachází jedna ze dvou katedrál zapsaných na Listinu UNESCO. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci se začala stavět již ve 12. století a uchvátí Vás průzračnou architekturou Jana Blažeje Santiniho. Nenechte si ujít ojedinělou příležitost projít se nad klenbami katedrály či spatřit úžasnou zlatou Sedleckou monstranci. Nezapomeňte navštívit i Kostnici, nejnavštěvovanější objekt v Kutné Hoře. Více informací naleznete na www.sedlec.info

17. října 2017

Vypravte se na Kačinu, ochutnejte kutnohorská vína, …

Nedaleký empírový zámek Kačina s nedávno zrekonstruovanými interiéry včetně divadla, knihovny či kaple, uchvátí každého. Jen sedm kilometrů od Kutné Hory můžete obdivovat nejen interiéry zámku, ale i nově revitalizovaný rozsáhlý park s fantastickými průhledy. V těsném sousedství zámecké zahrady jsou nově vysázené vinice, které dávají chutné hrozny na výrobu místního vína. Vypijte tedy sklenku na zdraví - i víno je totiž jedním z fenoménů, které nesmíte opomenout při vaší návštěvě Kutné Hory.


Akce v roce 2017

20.3. Rovnodennost v Sedlecké katedrále – Kutná Hora

15.-16.4. KH Tour – Mistrovství ČR horských kol

3.-10.6. Mezinárodní hudební festival – Kutná Hora 2016 – X. ročník

23.-30.6. Operní týden – XXI. ročník

22.-23. Oslavy svátku sv. Jakuba

17.-20.8. TyjátrFest – Kutná Hora

8. – 10.9. Ortenova Kutná Hora

30.9. Svatováclavské slavnosti – Kutná Hora

14.10.  Vytažení nového zvonu na věž kostela sv. Jakuba historickou technikou

4.12. Rozsvícení vánočního stromu a oslava sv. Barbory


23.1.2017 12:21:11 - aktualizováno 7.3.2017 14:26:18 | přečteno 137x | kveta.vitvarova
 

Navigace

Putování po historických městech

 

Sdružení historických sídel
Čech, Moravy a Slezska

Sekretariát:
Opletalova ulice 29
110 00 Praha 1

tel.: +420 224 237 558
tel./fax: +420 224 213 166
e-mail: info@shscms.cz
www.shscms.cz
www.ehd.cz
Další kontakty

Úřední hodiny:
Po - Čt: 8.00-16.00 hod.
Pá: 8.00-14.00 hod.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2017
load