Vyhledávání

Konference o historických zahradách v Kroměříži - městě UNESCO

Zveme na Konferenci o historických zahradách v Kroměříži, městě UNESCO, která se koná 25. a 26. května 2023. Konference se v letošním roce 25. výročí zápisu zahrad a zámku v Kroměříži na Seznam světového dědictví zaměřuje především na problematiku kroměřížských, českých a evropských zahrad zapsaných jako památky světového dědictví. Jednotlivé příspěvky uvedou přínosy, rizika, výzvy i příklady dobré praxe.


Konference pořádá od roku 1998, obvykle ve dvouletých intervalech Klub UNESCO Kroměříž, v posledních letech ve spolupráci s NPÚ, Metodickým centrem zahradní kultury v Kroměříži. Cílem konferencí je získávání podnětů pro zkvalitnění péče o památky zahradního umění i jejich využívání ke vzdělávacím a kulturním účelům. Snahou pořadatelů je reagovat na aktuální problémy a jejich možné řešení.

Výstupem konference bude sborník přednesených referátů a souvisejících textů. Pro účastníky konference i pro veřejnost se 25. května v 19.30 hod. uskuteční v Rotundě Květné zahrady koncert smyčcového komorního orchestru Collegium Giovane.

přednášející

Ing. Zdeněk Novák; prof. Dr. Marcus Köhler; Doc. Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.; Mgr. Ondřej Zatloukal; Ing. Lenka Křesadlová, Ph.D.; Mgr. Petr Hudec; Ing. Michaela Šojdrová; Monica Luengo, Prof. Dipl.-Ing. Brigitte Mang; Ing. Roman Zámečník, Ph.D.; Ing. Jiří Šmída

Přihláška

Další informace a podrobný program budou zveřejněny na webových stránkách www.npu.cz

Ing. Michaela Letá

Metodické centrum zahradní kultury Kroměříž

tel. 776 203 019, e-mail: leta.michaela@npu.cz

www.unesco-kromeriz.cz

MUDr. Eva Nováková

předsedkyně Klubu UNESCO Kroměříž

tel. 736 140 829, e-mail: unesco-km@seznam.cz


Vytvořeno 3.4.2023 8:15:54 | přečteno 745x | kveta.vitvarova