Vyhledávání

Pardubice

038

Město Pardubice nabízí svým návštěvníkům pestrou škálu aktivit v průběhu celého roku. S novodobou i starší historií města se mohou návštěvníci seznámit prostřednictvím dvou městských naučných stezek: 

STEZKA VILÉMA Z PERNŠTEJNA

Příjemně se projít a zároveň načerpat nové znalosti je v centru Pardubic možné prostřednictvím Stezky Viléma z Pernštejna. Stezka je definována 10 hlavními turistickými cíly spojenými s Vilémem z Pernštejna, celková délka tohoto okruhu je dlouhá 2,5 km a urazit se dá za jednu hodinu, takže ho bez problémů absolvují starší návštěvníci města i rodiče s malými dětmi. A pokud by přece jen nožičky bolely, příjemných míst k posezení i občerstvení je po cestě dost a dost, například v Tyršových sadech, na Pernštýnském náměstí či náměstí Republiky. To jsou jen některá z míst, o kterých se můžete dozvědět různé zajímavosti, a poznat tak centrum Pardubic. Další informační tabule najdete například na renesančním pardubickém zámku, dominantě města Zelené bráně, či Automatických mlýnech. Průchod stezkou je bez bariér, takže je otevřena i osobám s tělesným postižením nebo rodinám s kočárky, a jednotlivé tabule jsou doplněny základními informacemi v braillově písmu.

PO STOPÁCH SILVER A

Naučná stezka vznikla v roce 2012 k příležitosti 70. výročí druhého stanného práva, které vyhlásili němečtí okupanti na území protektorátu Čechy a Morava. Cesta představuje návštěvníkům několik míst spojených s činností Silver A v Pardubicích a osudy hlavních aktérů. Seznamte se s tragickými osudy místních obyvatel ještě o něco více. Přiblíží vám je stezka Pardubicemi po stopách Silver A. Poslední cesta Alfréda Bartoše. V Turistickém informačním centru na náměstí Republiky jsou k zapůjčení zvukové průvodce obsahující unikátní výpovědi účastníků heydrichiády z výslechových protokolů.

Památná místa dějin odboje Silver A; Mezi význačná místa spojená s činností pardubické odbojové skupiny a paravýsadku Silver A patřil „hotel Veselka“, vila „Zámeček“, vypálená osada „Ležáky“ i dnešní „Lesopark Jiřího Potůčka“. Historii těchto míst v krátkosti představí články shrnující nejdůležitější mezníky jejich existence.

Podrobnější informace a audio-průvodce k oběma městským naučným stezkám poskytne Turistické informační centrum Pardubice.

Kontakt:

Turistické informační centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice 530 02

Telefon: 466 768 390 (INFORMACE)

Mobil: 775 068 390 (POŘADATELÉ)

E-mail: info@ticpardubice.cz

Web: www.ipardubice.cz

Otevírací doba:

V období květen - září 

PO -  09:00 - 18:00

ÚT - PÁ -  08:00 - 18:00

SO - NE - 09:00 - 18:00


V období říjen – duben

PO -  09:00 - 18:00

ÚT - PÁ -  08:00 - 18:00

SO - NE - 09:00 - 15:00

PARDUBIČTÍ TAHOUNI

Kromě historických památek, krásných parků a malebných zákoutí se město může pyšnit, jsou tradiční a unikátní akce, za kterými stojí za to do Pardubic přijet v průběhu celého roku. Tyto akce jdou napříč všemi žánry – od divadla, klasické hudby, filmu či folklóru po sport v jeho nejrůznějších podobách – motorky a samozřejmě koně. Všechny tyto akce nyní tvoří jednu rodinu tzv. Pardubických tahounů. Bližší informace na www.tahouni.eu.

034 audioguide

Vytvořeno 12.7.2018 7:47:15 | přečteno 1504x | kveta.vitvarova