Historické putování

Vyhledávání

Vizovice

Město Vizovice
Masarykovo nám. 1007
Vizovice, 763 12

Telefon:+420 577 599 111
E-mail:sekretariat@vizovice.eu
dum.kultury@vizovice.eu
Web:www.mestovizovice.cz
Vizovice - brána Valašska- má pro mnohé návštěvníky své osobité a neopakovatelné kouzlo. Nachází se na jihovýchodním okraji Valašska, v údolí pod Vizovickými vrchy, na soutoku Lutoninky a Bratřejovky, 15 km na východ od krajského města Zlína a 20 km jihozápadně od Vsetína. První zmínka o městě pochází z roku 1261. V roce 1570 byly císařem Maxmiliánem II. povýšeny na město.
 
 

Vizovice mají téměř 5000 obyvatel. Samotné město se skládá ze dvou částí: Vizovice a Chrastěšov. Jsou rodištěm světově známého  skladatele Aloise Háby, ale také valašského krále Bolka Polívky.

Nad městem se vypíná Janova hora. Ne nadarmo se v jedné lidové písni zpívá: “Na Janovej hoře, je tam voda, Bože. Kdo sa jí napije, ten zapomnět nemože.“.

  Město  má svou městskou památkovou zónu. Dominantou je barokní zámek s vekou zahradou, klášter Milosrdných bratří s nemocnicí ze 2.poloviny 18.století, barokní děkanský kostel sv. Vavřince z r. 1792 a dvě trojúhelníková náměstí.

Vizovice jsou proslulé zejména pálením  slivovice ve firmě Rudolf Jelínek a.s., tradičním vizovickým pečivem a hudebními festivaly Trnkobraním, Masters of Rock a Vizovickým zámeckým kulturním létem Aloise Háby.

Návštěvníci našeho města mohou navštívit Galerii Mariette, Zámeckou čokoládovnu Carletti, Hasičské muzeum, sklárny Glass Atelier Morava, Expozice Aloise Háby nebo turistické a exkurzní centrum- Distillery Land.

V městě je velké množství výborných restaurací s nabídkou regionálních pokrmů.

Pro sport lze využít  moderní více účelové hřiště u nové školy nebo sportovní areál u Sokolovny s tenisovými kurty. Okolí Vizovic je hustě protkáno turistickými značenými cestami a množstvím cyklistických tras, které vedou do atraktivních míst v okolí.

 

  náměstí T  G  Masaryka
 Zámek - letecký pohled
Betlém
Náměstí
Pohlednice7
zamek
vlajka Vizovice
znak Vizovice
 kostel Sv  Vavřince
  letecký pohled na Vizovice
  Sokolovna
  Kulturní dům
pohledna Vizovice z Těchlova
 rozhledna Doubrava
 
 

Navigace

 

Sdružení historických sídel
Čech, Moravy a Slezska

Sekretariát:
Opletalova ulice 29
110 00 Praha 1

tel.: +420 224 237 558
tel./fax: +420 224 213 166
e-mail: info@shscms.cz
www.shscms.cz
www.ehd.cz
Další kontakty

Úřední hodiny:
Po - Čt: 8.00-16.00 hod.
Pá: 8.00-14.00 hod.

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load